#063 Pędzle Deni Carte

wtorek, września 22, 2015 pedzlarnia 3 Comments

Jak na  Pędzlarnie przystało - dzisiaj coś o pędzlach! A dokładnie to o tanich, ale dobrych pędzlach firmy Deni Carte. Markę tę poznałam przez warte uwagi palety cieni, które bardzo przypominają mi palety Sleeka. Dobrze, że te pędzle przyciągnęły moją uwagę, bo mimo ceny (która mogłaby źle sugerować złą jakość) warto mieć je w swoim stojaczku z pędzlami.


Zdecydował się na zakup dwóch pędzli - jako maniaczka zakupów internetowych - nie wymacałam, nie podotykałam, po prostu kupiłam i czekałam na paczkę zaciekawiona co to takiego przyjdzie... ;) Bardzo miłe zaskoczenie, gdyż mimo niskiej ceny (5-7zł) dostajemy pędzel osobno zapakowany i w dodatku  nie wygląda tandetnie! Bardzo lekki pędzel z drewnianą matową rączką, oraz metalową obręczą, która zaciska włosie.
Wybrałam dwa pędzle. Pierwszy z nich to pędzel HE50Ku mojemu bardzo dużemu zdziwieniu pędzel wykonany z włosia naturalnego - włosia kuca. Skośny układ włosia sprawia, że świetnie sprawdza się do konturowania i modelowania zewnętrznego kącika oka jak i załamania powieki (dobrze się nim rozciera). Włosie jest miękkie, miłe w kontakcie z okiem, a po pierwszym myciu nie stracił włosów :) Duże zaskoczenie! 

Drugi wybrany przeze mnie to pędzel HE8


I kolejne duże zaskoczenie. Pędzel ten również wykonany jest z włosia kucyka i również jego koszt to zaledwie 5-7zł. Włosie ułożone na płasko tworząc owalny kształt. Tak jak poprzedni ten również ma włosie miękkie, dobrze rozprowadza cienie na powiece. Po pierwszym myciu również nie stracił włosów, na razie trzyma się na prawdę dobrze.


Moje zaskoczenie tymi pędzlami nie ma końca. Mam nadzieję, że nie rozczarują mnie i za jakiś czas nie osiwieją, ale nawet jeżeli tak miało być to i tak polecam Wam wypróbować. Obydwa pędzle będą kosztowały nieco ponad 10 zł... niestety pędzle często to drogi biznes i porządne komplety pędzli potrafią się wysoko cenić - dlatego tez warto szukać takich tanich perełek, żeby stworzyć atrakcyjną, ale niezbyt drogą kolekcje pędzli - tym bardziej jeżeli nie używacie ich profesjonalnie, a jedynie do użytku własnego.


Znacie, lub może macie te pędzle?
Znacie markę Deni Carte?

Zobacz również:

3 komentarze:

  1. Nie słyszałam jeszcze o tej marce :)

    OdpowiedzUsuń
  2. wyglądają ładnie pędzelki te:D bym się nimi chętnie pomiziała;D

    OdpowiedzUsuń
  3. Nic z tej firmy jakos nie mialam :) obserwuje:*

    OdpowiedzUsuń